Provam

slideshow_PIPAS

Provam je společnost stvořená z 10 vinařů z podoblasti Monção a Melgaço, kteří se svou vášní pro věci vína rozhodli v roce 1992 vybudovat moderní a funkční vinařství ve farnosti Barbeita v Monção. Společnost zpracovává pouze Vinho Verde a to konkrétně odrůdy Alvarinho a Trajadura.

V současné době má kapacitu 510 000 litrů k vinifikaci hroznů zakladatelů a hroznů vybrané skupiny malých vinařů, kteří spadají do podoblasti Monção a Melgaço. Většina z těchto vinařů dodává hrozny Provam více než 20 let, přičemž většina z jejich vinic je starší více než 30 let.

Snahou Provam je vyrábět víno Alvarinho s profilem důstojným pro jeho původ - Monção & Melgaço, na obranu tohoto území, místních vinic a vinařství, mikroklima, enologie, historie a tradice, gastronomie a originality.

Provam patří mezi průkopnické podniky, které se v průběhu času zabývají vývojem vín Alvarinho. Výsledky jsou fantastické! Je prokázán vynikající potenciál pro vývoj odrůdy Alvarinho - Monção & Melgaço.

Jsme otevřeni světu, jeho potřebám a trendům a na těchto základech velmi pečlivě pracujeme. To je také důvod, proč si každý den zachováváme úctu k životnímu prostředí, za jedinečnost našich odrůd vinné révy, vinic, historie a tradice.

Snažíme se tedy zachovat a být schopni světu představit to nejlepší, co jsme zdědili, a to výrobou řady produktů vyzrálých podle vysoké kvality, které se projevují v aroma a chutích velmi charakteristických pro odrůdy hroznů v jejich původním prostředí.

Vinná réva dýchá v horách a údolích, s dostatkem srážek a slunce, díky tomu je Provam schopný vyrábět vysoce kvalitní a jedinečná vína.